Новини

Новації у сфері публічних закупівель

13.09.2019

12 вересня 2019 року у відбулось засідання Підкомітету з публічних закупівель Комітету з розвитку промисловості Федерації роботодавців України за участю віцепрезидента корпорації «Електрон» Юрія Джурика.

 В засіданні взяли участь також Крюківський вагонобудівельний завод, ТОВ «Татра- Південь» та інші представники промислових компаній, експерти і помічники народних депутатів, котрі опрацьовували свої пропозиції до другого читання законопроекту №1076 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі».

Ключові новації, що пропонуються до внесення у закон, полягають в наступному:

 

1. Доповнити критерії оцінки учасника та предмета закупівлі коефіцієнтом «місцевої складової». Це означає: компанія забезпечує визначений рівень локалізації всередині країни, створює робочі місця, сплачує податки – отримує переваги на торгах.  Наприклад, при публічних  закупівлях у Туреччини діє пряма норма у в 15 відсотків локалізації, а в США – не менше 75  відсотків місцевої складової. По факту локалізація не є обмежувальною преференцією, а стимулом для  інвестицій.

 

2. При наявності предмету закупівлі, що має складний або спеціалізований характер замовник обов’язково встановлює сукупність всіх визначених для учасників кваліфікаційних критерів. Сьогодні переважна більшість замовників керується при визначенні переможця лише критерієм ціни предмета закупівлі не враховуючи, наприклад, показник життєвого циклу, наявності матеріально технічної бази, кваліфікованих кадрів тощо.

 

3. Посилення відповідальності замовника через запровадження гарантованих середньострокових договорів щодо предмету закупівлі з подовженим виробничим циклом.

 

4. Можливість укладання рамкової угоди із одним учасником.

 

5. Посилення відповідальності за тендерний тролінг.

 

6. Паритетна відповідальність замовника та учасника за виконання договірних умов.

 

7. Збільшити допорогову суму для предмета закупівлі складного або спеціалізованого характеру.

 

Сформовані та погоджені пропозиції ФРУ  передасть  у Верховну  Раду України в порядку  законодавчої ініціативи.

 

 

 Довідка: орієнтовний обсяг публічних закупівель на 2019 рік складе близько 700 млрд. гривень. З них 170 млрд гривень – це продукція машинобудівного комплексу, яка виробляється, або може вироблятися в Україні з локалізацією не менш 40 відсотків.

Як приклад - рухомий склад для УЗ, енергетичне обладнання, турбіни та трансформатори для Енергоатома, Укргдроенерго та Укренерго, компресорні станції та бурові станки для Укргазвидобування, тролейбуси, трамваї та комунальна техніка для наших міст.


версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte